پرتال تفریحی سلف نت
فروشگاه اینترنتی لباس ترک رونیور

ذرت مکزیکی

ذرت مکزیکی

مواد لازم :

ـ ذرت پخته یا ذرت کنسروی  ۲ لیوان

ـ سس مایونز ۳ قاشق غذاخوری

ـ آب لیمو ۱ قاشق غذا خوری

ـ کره ۲۰الی ۳۰ گرم

ـ پودر آویشن ۱ قاشق غذا خوری

ـ فلفل سیاه به میزان لازم

ـ نمک به میزان لازم

ـ پودر سیر یا موسیر در صورت تمایل

طرز تهیه :

  بلال را درسته بپزیدودرچند دقیقه آخر پخت نمک بزنید سپس دانه های بلال را جدا کنید در فصولی دیگر سال که دسترسی به بلال ندارید از کنسرو ذرت استفاده کنید . ذرت ها را در کره کمی تفت دهید و آویشن ( آویشن را خودتان پودر کنید تا معطر باشد) و فلفل و در صورت نیاز نمک اضافه کنید . از روی شعله برداریدکمی که خنک شد  مخلوط سس و آبلیمو را در آن بریزید. اگر ذرت داغ باشد ممکن است موجب بریده شدن سس شود حتماْ بایستی دمای آن پایین بیاید و بعد سس را اضافه کنید .هر چه قدر فلفل وسس ببیشتر باشد خوشمزه تر خواهد بود .

این عکس جدید نیست به خاطر دوستی که خارج از کشور طرز تهیه این غذا را خواسته بودند از آن استفاده کردم وبهتر بود که زمانی که بلال در بازار فراوان بود این پست را می نوشتم.

در این غذا  بنا بر سلیقه میزان کره و سس و فلفل را میتوان تغییر دادحتی افرادی که در خوردن کره و سس به دلیل بیماری ویا در نظر گرفتن جنبه سلامتی پرهیز میکننداز روغن زیتون و ماست سفت (چکیده)استفاده کنندکه سالمتر است وتفاوت زیادی هم در مزه غذا ندارد یا به جای سس، مخلوطی از ماست چکیده و سس استفاده کنند . به این ترتیب از خوردن این غذای خوشمزه محروم نخواهند شد .این غذا به عنوان عصرانه و شام بسیار دلچسب و لذیذ میباشد.

ذرت مکزیکی

برچسب‌ها: ذرت, مکزیکی, بلال, کشور, بازار

 

۲۷م تیر ۱۳۹۲ بدون نظر دسته بندی : تنقلات , ذرت مکزیکی نویسنده : admin

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دسته بندی مطالب